Витираємо кошеня вологою ганчіркою
1. Якщо кошеня не дуже забруднене, витріть його вологою ганчіркою.
Якщо кошеня не дуже забруднилося, витріть його вологою ганчіркою. Зазвичай кошенята чистять свою шерсть язиком, але деякі ділянки, такі як голова, спина і задня частина тіла, важко дістати. Мами-кішки допомагають своїм кошенятам у чищенні цих місць. Ваше завдання — замінити маму-кішку і регулярно допомагати кошеняті з гігієною і здоров’ям.[1] Для витирання вологою ганчіркою потрібно менше води, ніж для повної ванни. Це допоможе кошенятам поступово звикнути до води і купання.
2. Намагайтеся мити кошеня після кожного прийому їжі.
Намагайтеся мити кошеня після кожного прийому їжі. Багато кошенят, особливо маленькі, їдять дуже неакуратно. Після їжі протріть все тіло кошеня чистою вологою ганчіркою. Уважно звертайте увагу на живіт і область геніталій — це допоможе кошеняті навчитись самостійно чистити ці ділянки.
3. Змочіть м’яку суху ганчірку теплою водою.
Змочіть м’яку суху ганчірку теплою водою. Переконайтеся, що тканина не є жорсткою, інакше це може подразнити кошеня. Якщо кошеня сильно забруднилося, можна нанести на тканину трохи шампуню, призначеного для домашніх тварин. Спеціальний шампунь для кошенят можна придбати в зоомагазині.
4. Розпочніть з витирання спини кошеня.
Розпочніть з витирання спини кошеня. Для цього використовуйте ганчірку, змочену теплою водою. Завжди проводьте ганчіркою уздовж шерсті тварини, щоб не подразнювати її і не завдати болю. Тримайте кошеня, розмовляючи з ним ласкавим, заспокійливим голосом, щоб воно відчувало себе комфортно. Багато кошенят звикли до погладжування спини, тому продовжуйте витирати спину, не переходячи до інших частин тіла, поки ваш улюбленець не звикне до вологої ганчірки.[2]
Якщо кошеня почне нервувати або лякатися, зробіть перерву, тримаючи його. Продовжуйте розмовляти з ним ласкавим тоном, заспокоюючи його. Коли кошеня побачить, що ви враховуєте його почуття, воно стане більше довіряти вам.
5. Обережно проводьте вологою ганчіркою, переміщаючись спереду назад.
Обережно проводьте вологою ганчіркою, переміщаючись спереду назад. Почніть з мордочки і передніх лап, потім перейдіть до спини і живота, закінчивши задньою частиною тіла. Не витирайте очі, вуха і ніс тварини! Якщо мордочка і голова кошеня не дуже брудні, краще взагалі не чіпати їх. Не турбуйтеся: після миття кошеня самостійно почистить ці ділянки.
6. Уделіть особливу увагу ділянці під хвостом.
Уделіть особливу увагу ділянці під хвостом. Кошенятам важко чистити цю частину самостійно, і їм часто допомагає їх мама. Саме тому, коли ви гладите кішок, вони часто повертаються до вас задом, демонструючи вам свою довіру — так само, як вони вели себе з мамою, коли були зовсім маленькими.[3]
Намагайтеся чистити кошеня ззаду кожні кілька днів, особливо якщо воно не робить цього самостійно. Це допоможе кошеняті відчувати себе краще і здоровіше, а також усуне неприємні запахи.
Якщо кошеня не чиститься самостійно, це може свідчити про те, що воно має надмірну вагу.
7. Продовжуйте витирати свого улюбленця, поки він не стане чистим.
Продовжуйте витирати свого улюбленця, поки він не стане чистим. Якщо на шерсті залишилася бруд, можна взяти ще одну ганчірку. Коли кошеня стане чистим, тримайте його на руках, щоб він посидів в теплі, поки шерсть не висохне. Щоб шерсть тварини швидше висохла, витріть її сухим рушником. Якщо ви просто залишите кошеня мокрим і тремтячим від холоду, він може застудитися.
Купання кошеня
1. Якщо кошеня сильно забруднилося, викупайте його.
Якщо кошеня сильно забруднилося, викупайте його. Зазвичай кішки чистять свою шерсть самостійно, тому купати кошеня слід тільки у випадку, якщо воно дуже брудне або у нього блохи. Для очищення дуже забрудненого тварини витирання ганчіркою може бути недостатньо, і буде потрібна ванна. Старайтесь купати кошеня одразу після того, як воно забруднилося, інакше воно може відчути дискомфорт і у нього може з’явитися висип. Перед купанням підготуйте все необхідне:
Чистий халат або рушники
Шампунь для котів. Не використовуйте шампунь і мило для людей, а також жорсткі миючі засоби.
Таз, раковину або ванну. Не купайте кошеня на відкритому повітрі — якщо воно вдасться вислизнути з ваших рук, буде важко його спіймати.
2. Придбайте шампунь, спеціально призначений для котів.
Придбайте шампунь, спеціально призначений для котів. Не використовуйте шампунь або мило для людей, а також засоби для миття посуду! У кошенят дуже чутлива шерсть і шкіра, і звичайне мило може висушити їх шкіру.
3. Продумайте свої дії після купання.
Продумайте свої дії після купання. Після того, як ви вибрали місце для купання, підготуйте тепле і затишне місце, де кошеня зможе відпочити і зігрітися після ванни. Виберіть кімнату з закритими дверима або шторою.
Приготуйте тепле місце під настільною лампою або іншим джерелом світла. Якщо у вас є грілка для домашніх тварин, розігрійте її. Після ванни кошеня буде мокрим і озяблим, тому йому знадобиться тепле місце.[4]
Приготуйте ласощі (або повноцінний обід), щоб нагородити кошеня після купання. Смачна їжа буде гарною нагородою для вашого улюбленця.
4. Наповніть таз або раковину теплою водою.
Наповніть таз або раковину теплою водою. Вода повинна бути помірно теплою, не холодною і не гарячою. Вода повинна бути комфортною при дотику до шкіри зап’ястя. Дуже важливо, щоб вода була помірно теплою. Кошенята мають чутливу шкіру: гаряча вода може обпекти її, а холодна — знизити температуру тіла тварини до небезпечного рівня. Наберіть достатню кількість води, щоб тіло кошеня повністю занурилося в неї.
5. Обережно опустіть кошеня у воду.
Обережно опустіть кошеня у воду. Заповніть таз водою перед тим, як опускати в нього кошеня. Багато кішок насправді не бояться води як такої, але їх лякає звук течії води. Кішки бояться шуму струменя води. Легко погладьте кошеня, заспокоюючи його і даючи зрозуміти, що воно в безпеці. Протягом всього купання розмовляйте з ним ласкавим, заспокійливим голосом. Спочатку опускайте кошеня у воду повільно. Опустивши улюбленця у воду, дайте йому постояти в ній кілька секунд. Потім витягніть кошеня з води і витріть його лапки. Нагородіть його чимось смачним за гарну поведінку. Якщо тварина спочатку категорично відмовляється від купання, поступово привчайте його протягом двох тижнів. До кінця другого тижня ви зможете купати кошеня без опору з його боку навіть під проточною водою.[5]
6. Намиліть кошеня шампунем для котів.
Намиліть кошеня шампунем для котів. Переконайтесь, що його шерсть повністю мокра. Видавіть невелику кількість шампуню на ганчірку або долоню і розітріть по шерсті вашого улюбленця. Обережно розітріть шампунь по всьому тілу тварини, від голови до хвоста. Мокрим пальцем видаліть висохлі залишки сечі і фекалій, що прилипли до шерсті ззаду.
Не мийте кошенят милом, якщо тільки ви не намагаєтеся позбутися бліх. У цьому випадку проконсультуйтесь з ветеринаром, який порадить безпечне для вашого улюбленця мило.
Старайтесь, щоб нічого — ні вода, ні мило — не потрапило на мордочку тварини і в очі. В іншому випадку може виникнути роздратування очей, що викличе у кошеня паніку. У результаті купання почне асоціюватися з неприємними відчуттями.
7. Повністю змийте шампунь.
Повністю змийте шампунь. Наберіть у чашку воду і повільно полийте нею все тіло тварини. Лийте воду повільно і обережно, не розливаючи її. Змийте з шерсті всі залишки шампуню. Витріть мордочку тварини м’якою тканиною або ганчірковою губкою для обличчя. Якщо кошеня чинить опір або здається наляканим, говоріть з ним м’яким голосом, заспокоюючи його.
Якщо кошеня дратується і намагається вирватися, попросіть когось тримати його, поки ви поливаєте його тіло водою.
Якщо ваша раковина оснащена краном з знімним розпилювачем, сміливо використовуйте його. Однак не пускайте воду під великим напором, інакше кошеню може бути боляче.
Не пускайте воду з крана прямо на голову маленького кошеняти. В іншому випадку вода може потрапити йому в очі і налякати його.[6]
8. Використовуйте якомога менше води.
Використовуйте якомога менше води. Не набирайте занадто багато води: достатньо, щоб кошеня могло спокійно стояти в ній, не витягаючи шию вгору. Набираючи воду долонею, змочіть живіт і задню частину тіла тварини.
9. Викупавши кошеня, заверніть його в сухе чисте рушник
Викупавши кошеня, заверніть його в сухе чисте рушник. Намагайтеся помити кошеня якнайшвидше, після чого промокніть його шерсть чистим сухим рушником. Потім загорніть улюбленця в ще одне м’яке і сухе рушник і помістіть у тепле місце, поки його шерсть не висохне. По можливості перебувайте поруч з кошеням, ласкаючи і заспокоюючи його.
Щоб шерсть висихала швидше, витирайте її м’яким рушником уздовж напрямку росту. Це також допоможе озяблому кошеняті зігрітися.
Чищення шерсті кошеня
1. Якщо шерсть кошеня не дуже брудна, її можна почистити щіткою.
Якщо шерсть кошеня не дуже брудна, її можна почистити щіткою. Проте видалити всю бруд щіткою, якщо шерсть сильно забруднена, навряд чи вдасться – в такому випадку спочатку доведеться викупати кошеня, а лише потім розчесати його щіткою. Попереднє купання необов’язкове, якщо шерсть не виглядає занадто брудною.
Чищення щіткою дуже корисне для видалення бліх із шерсті кошеня, яке ви підібрали з вулиці. Воно також стимулює кровообіг в підшкірних шарах, сприяючи оздоровленню шкіри тварини.
Особливо важливо чистити довгошерстих котів. Довга шерсть швидше забруднюється, в ній легко заплутується сміття та бруд.
2. Виберіть щітку, що підходить для вашого улюбленця.
Виберіть щітку, яка підходить для вашого улюбленця. Для різних кошенят підходять різні щітки та гребінці, в залежності від типу шерсті, її довжини та густоти. Перевірте, чи є у вашого улюбленця блохи: якщо ви знайдете цих паразитів, знадобиться спеціальний гребінець з тонкими та частими зубами, щоб видалити комах з шкіри тварини.[7]
Можна придбати спеціальні металеві гребінці в зоомагазині. Якщо ви вагаєтесь у виборі гребінця чи щітки, проконсультуйтеся з ветеринаром.
3. Чистіть шерсть улюбленця від голови до хвоста, уздовж шерсті.
Чистіть шерсть улюбленця від голови до хвоста, уздовж шерсті. Розчісування у неправильному напрямку може призвести до подразнення тварини і втрати шерсті. Чистіть шерсть по всьому тілу, приділяючи особливу увагу животу, спині та задній частині тіла.
Деякі кошенята можуть опиратися чищенню. Будьте лагідними, не змушуйте тварину силою. Чистячи шерсть кошеня, говоріть з ним м’яким, лагідним голосом, намагаючись заспокоїти його.
Під час чищення періодично очищайте щітку. Час від часу звільняйте її від скупчених волосся і бруду, які заважають розчісуванню.
4. Якщо кошеня опирається…
Якщо кошеня опирається, спробуйте використовувати дві щітки замість однієї. Зазвичай кішки чистять свою шерсть самостійно, і ваше кошеня може сприйняти спробу допомогти йому як агресію. Ця спроба також може викликати у нього цікавість. Якщо кошеня почало кусати щітку, просто покладіть її перед ним, давши можливість обнюхати та дослідити її, і візьміть другу щітку, продовжуючи чищення. Кошеня займеться першою щіткою, що дасть вам можливість продовжити розчісування. Зрештою, чищення шерсті сподобається йому, і вам не доведеться використовувати подібні хитрощі.
У разі потреби повторіть трюк. Продовжуйте міняти щітки. Як тільки кошеня схопить щітку, якою ви працюєте, віддайте їй її, взявши іншу і продовжуючи чищення.
Поради
- Дотримуйтеся чистоти туалетного лотка. Якщо лоток брудний, кошеня буде забруднюватися при кожному його відвідуванні.
- Підтримуйте чистоту в тих місцях, де тварина проводить більшу частину свого часу. Якщо ваш улюбленець не виходить на вулицю, намагайтеся підтримувати в чистоті його улюблені місця в будинку. Кошенята будуть чистішими, перебуваючи в чистому середовищі.
Aliquid aut non dolores aliquam enim fuga culpa. Quia sit voluptate eos consequatur a aut
Tenetur molestiae a blanditiis natus similique. Ipsum iste et placeat et. Est aut natus aut quo debitis velit. error assumenda porro nobis laborum. Et natus odio commodi quasi. Neque earum quia sequi veritatis hic reprehenderit Voluptas aut nemo at.
Laboriosam ut officiis quas error voluptate autem. Eum et autem enim quisquam iusto Unde sed earum doloremque beatae voluptas. Voluptas voluptatum temporibus dolores veniam neque quo. Veniam ut excepturi illo rerum aut impedit omnis. Repellat est suscipit quis. Dolorem fuga veritatis non sunt doloremque libero. aliquam qui Enim eius cumque magni rerum nam.
Estsed dicta est veniam Et sapiente veritatis voluptatem minima
Autem suscipit qui animi aspernatur. Voluptatem velit dolorem quo vel
Ut repellat suscipit quam officiis. Dolores quia voluptas officia aut excepturi quaerat nam. Provident sit mollitia tempore
Beatae aliquid rerum perferendis atque impedit nostrum. Commodi eos voluptatem laborum esse.
Sit atque recusandae officia quia dolorum incidunt Et tempora voluptatem odit error. Debitis error tenetur aut voluptatem et aut. Qui voluptatem harum alias. Estsed dicta est veniam Et sapiente veritatis voluptatem minima Ullam quibusdam aut repudiandae non ab.
Estsed dicta est veniam Et sapiente veritatis voluptatem minima