Як доглядати за хворим котом у домашніх умовах
1. Виявіть ознакі захворювання.
Ознаки застуди можуть бути спричинені бактеріальною інфекцією або вірусом.[1] Звертайте увагу на такі симптоми, як хропіння, чхання, виділення з носа, гнійні очі, утруднене дихання та млявість, оскільки всі вони можуть вказувати на застуду.[2]
- У рідкісних випадках у кота також може спостерігатися кашель.
2. Підтримка вологості в домі.
Підтримка вологості в домі. Підвищена вологість полегшить дихання хворого кота. Використовуйте зволожувач повітря, якщо він у вас є, або кілька разів на день закривайте кота у ванній кімнаті, наповненій паром, на 10-15 хвилин.[3]
Деяким котам не подобається, коли їх зачиняють. Багато з них починають нявкати та/або дряпати двері, щоб вийти. Якщо кіт демонструє таку поведінку більше 3-5 хвилин, не змушуйте його залишатися у ванній. Це може викликати у нього стрес, що погіршить стан або затягне одужання.
3. Очищення мордочки кота.
Очищення мордочки кота. У хворого кота можуть бути виділення з очей, носа та вух. Кілька разів на день беріть вологу тканину і обережно протирайте мордочку тварини, одночасно нашіптуючи заспокійливі слова.[4] Коти добре реагують на тон голосу, і це може допомогти вам заспокоїти кота під час проведення неприємної для нього процедури.
Використовуйте теплу воду. Переконайтеся, що вода не є занадто гарячою чи холодною, щоб уникнути шокового стану кота.
4. Заохочення кота до їжі.
Заохочення кота до їжі. Коли кіт хворіє, його апетит може зникнути. Проте важливо стежити, щоб він отримував необхідні поживні речовини та зберігав сили під час хвороби. Коти часто втрачають апетит під час захворювання і відмовляються від їжі, яку ще вчора їли з задоволенням. Якщо ваш кіт перестав цікавитися їжею, спробуйте трохи підігріти її в мікрохвильовці на кілька секунд. Після цього корм стане більш ароматним і може спонукати кота поїсти. Також можна спробувати запропонувати йому особливе ласощі, яке він їстиме з більшим задоволенням, ніж звичайний корм.[5]
Додавайте трохи води до корму, щоб його було легше їсти.
5. Ізоляція хворого кота від інших домашніх тварин.
Ізоляція хворого кота від інших домашніх тварин. Якщо у вас є інші домашні тварини, їх потрібно розділити з хворим котом. Такі інфекції, як застуда, заразні протягом інкубаційного періоду, який триває від 2 до 10 днів.[6]
Ймовірно, хворий кіт буде досить апатичним і їстиме повільніше, ніж зазвичай. Якщо ви постараєтеся ізолювати його від інших тварин хоча б на час годування, то цим зменшите ймовірність того, що інші тварини перехоплять його їжу, перш ніж він сам поїсть.
6. Забезпечення кота великою кількістю води.
Забезпечення кота великою кількістю води. Переконайтеся, що у кота завжди є свіжа чиста вода. Хворому коту необхідно підтримувати водний баланс в організмі. Стежте за станом миски з водою, наповнюйте та/або чистьте її за необхідністю.
Додавайте воду до консервованого корму, це допоможе підтримувати водний баланс хворого кота.
Ознаки зневоднення включають запалі очі, липкі ясна та знижену еластичність шкіри.
Допомога ветеринара
1. Визначте, чи потребує кіт огляду ветеринара.
Визначте, чи потребує кіт огляду ветеринара. Зазвичай інфекції можуть тривати від 7 до 21 дня. Легкі інфекції часто проходять самостійно. Однак, в певних випадках необхідно звернутися до ветеринара.
Якщо застуда у кота не пройде за 5–7 днів, покажіть тварину ветеринару.
Також до ветеринара потрібно звернутися в разі зневоднення, відмови від їжі або при утрудненому диханні.[7]
2. Обов’язково здайте призначені аналізи.
Обов’язково здайте призначені ветеринаром аналізи, щоб з’ясувати причину проблем. Ряд інших захворювань може викликати схожі з застудою симптоми. В залежності від наявності конкретних симптомів і факторів ризику, ветеринар обстежить тварину на предмет інших захворювань. Не бійтеся обговорювати з лікарем аналізи, необхідні для точної постановки діагнозу і подальшого лікування вашого улюбленця.[8]
Клінічний аналіз крові необхідний для того, щоб виключити проблеми зі станом крові.
Хімічні аналізи необхідні для оцінки роботи таких органів, як печінка і нирки.
Аналіз на електроліти може бути призначений для перевірки зневоднення і порушень водного балансу.
Аналіз сечі потрібен для виявлення інфекцій сечових шляхів і проблем з нирками.
Якщо ветеринар запідозрить щось більш серйозне, він може обстежити кота на вірус імунодефіциту котів або на котячу лейкемію.
3 Обов’язково лікуйте кота відповідно до вказівок ветеринара.
Обов’язково лікуйте кота відповідно до вказівок ветеринара. В залежності від конкретної причини хворобливих симптомів у вашого кота, ветеринар може призначити відповідні ліки. Якщо він призначив лікування, обов’язково дотримуйтесь його вказівок. Будь-які питання щодо ліків задавайте до того, як покинете ветклініку. Обов’язково проведіть повний курс лікування тварини, навіть якщо симптоми хвороби зникнуть до його закінчення.
Як запобігти повторним застудам
1. Давайте коту вітамін С.
Давайте коту вітамін С. На відміну від людей, коти здатні самостійно виробляти вітамін С.[9] Однак додатковий прийом вітаміну С може допомогти їм швидше відновитися після деяких захворювань, включаючи застуду.
Проконсультуйтесь з ветеринаром щодо такої вітамінної добавки. Також переконайтесь, що у вашого улюбленця не було випадків утворення каменів у нирках. Вітамін С підходить не всім тваринам.[10]
Не давайте коту вітамін С без попередньої консультації з ветеринаром, особливо якщо тварина страждає від серйозних захворювань або проходить курс медикаментозного лікування.
2. Вакцинуйте вашого улюбленця.
Вакцинуйте вашого улюбленця. Слідкуйте за своєчасним проведенням всіх необхідних вакцинацій. Вакцинації допоможуть уникнути поширених захворювань і інфекцій, що викликають застуди і симптоми застуди. Раз на рік уточнюйте у ветеринара терміни проведення будь-яких вакцинацій.
3. Тримайте кота вдома.
Тримайте кота вдома. Коти часто захворюють застудою після контакту з іншими хворими котами. Найкращий спосіб запобігти захворюванню — звести до мінімуму будь-який контакт з вуличними тваринами. Тримайте свого кота вдома, подалі від незнайомих і, ймовірно, нещеплених котів. Якщо час від часу дозволяєте коту виходити на вулицю, уважно стежте за ним.
Thank you, we will keep posting
Repudiandae voluptas omnis voluptatem velit quas aut quia
Thank you Dena
I will send you information
Error voluptatum quam dolore harum. Qui aliquid perferendis aut recusandae iusto. Exeid fuga aspernatur est dolores. Reprehenderit dolor non tenetur aut. Et facilis alias nihil nostrum et Exercitationem perspiciatis qui sit Consequatur vel ut placeat esse aut.
Velit ut voluptas magni autem in cum quidem. Fugit cupiditate velit ad. Sed vel autem itaque libero
Voluptas voluptatem soluta laboriosam dolorem explicabo ut ad molestiae. Esse eum sapiente veniam