Аміпін, 10 амп*1 мл, Бровафарма
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Склад
1 мл препарату містить:
амітраз – 125 мг
Допоміжні речовини: нонілфенол, ортоксилол
Опис
Рідина світло-жовтого кольору, прозрачна, зі специфічним запахом.
Фармакологічні властивості
Амітраз — органічна сполука синтетичного походження з групи амідинів, акарицид системної та контактної дії. Блокує октопамінові рецептори членистоногих, що призводить до порушень провідності нервних імпульсів, втрати рухових рефлексів, паралічу та загибелі паразита.
Має широкий спектр акарицидної дії проти кліщів більшості видів, що паразитують на тваринах, а також кліщів Varroa destructor, які паразитують на медоносних пчелах.
При використанні в рекомендованих дозах залишки препарату майже не накопичуються в меді, перзі та воску і не перевищують прийняті максимально допустимі рівні.
Показання
Лікування бджіл, уражених кліщами Varroa destructor.
Протипоказання
Не застосовувати під час основного медозбору.
Спосіб застосування та дози
Препарат використовують після закінчення основного медозбору, коли кількість пчелиного розплоду є мінімальною. Перед застосуванням готують водну емульсію — 1 мл препарату тщательно змішують із 2 л питної води та розпилюють зі шприца з голкою. Доза становить 10 мл емульсії у шкірний проміжок між стільниками вулика. Обробку проводять двічі з інтервалом 7 днів.
У разі виявлення кліщів Varroa під час ревізії, яку проводять перед постановкою бджіл на зимівлю, всі неблагополучні сім’ї обробляють одноразово.
Допускається вибіркова обробка вражених кліщами Varroa бджолосімей, виявлених під час головної весняної ревізії пасіки після першого обльоту бджіл.
Застереження
Усі обробки пчелосимей проводять за температури повітря не нижче 0 °С.
Використовують лише щойно приготовлені емульсії.
Персонал, який контактує з препаратом, повинен дотримуватись основних правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами.
Умови зберігання
У сухому, темному, недоступному для дітей місці при температурі від 0 до +25 °С.
Термін придатності
2 роки.
Кліщ Varroa destructor: ворога потрібно знати у обличчя
Кожен пасічник знає, які хвороби бджіл можуть з’явитися на його пасіці. Найпоширеніша з них — вароатоз бджіл, або варооз бджіл, у народі відома, як кліщі у бджіл.
Вароатоз – небезпечне паразитарне захворювання, яке викликає кліщ Varroa destructor. Кліщ вароа вражає, і дорослих особин пчелиних сімей, і куколок, і личинок. Він зустрічається майже у всіх країнах світу, і практично на всіх пасіках можна виявити ураження бджіл цим небезпечним паразитом.
Причини появи підступного кліща у вуликах:
- придбання нових сімей у неблагополучних господарствах;
- діяльність бджіл-злодійок, трутнів (особливо тих, що літають на шлюбні польоти), бджіл, які контактують під час медозбору;
- близьке розташування вуликів, перестановка враженого розплоду у здорові сім’ї, заміна матки без попереднього огляду на наявність кліщів;
- заражені пасіки, що стоятиму на шляху до медоносів;
- заражені медоноси (самка кліща вароа може жити в тіні протягом п’яти днів і заражати бджіл, що прилітають).
Як виявити кліща вароа?
На початковій стадії або при незначному зараженні виявити кліща Varroa destructor надто складно через його дуже дрібний розмір. При огляді сильно уражених вуликів навесні наявність захворювання можна встановити за такими ознаками:
- поведення насекомих — менш активний збір нектару, неспокій і більша агресія;
- украй ослаблений пестрий розплід та велика кількість уродних дрібних бджіл, насекомих без крил і з коротким черевцем;
- слабкість бджіл та зниження активності бджіл (пчелі зазвичай викидають назовні сильно ослаблених личинок та куколок).
Ураження кліщами Varroa destructor дуже поширене і надає колосальної шкоди пасіці, тільки своєчасна діагностика зараження може бути гарантією успіху бджільництва.
Чому варто обрати Аміпін для боротьби з вароа?
При перших ознаках наявності кліща вароа необхідно негайно розпочати лікування. Для цього пасічники найчастіше застосовують акарицидні препарати.
Препарат Аміпін від компанії «БРОВАФАРМА» створений саме для боротьби з Varroa destructor. Його діюча речовина амітраз є однією з найефективніших сполук, що використовують у пчільництві. Амітраз для бджіл абсолютно безпечний, тому Аміпін – препарат вибору при лікуванні бджіл.
Вітчизняний Аміпін є аналогом добре відомих бджолярам імпортних препаратів Тактик (Угорщина) та Біпін (Росія) та має перевірену якість і приємну ціну.
Аміпін — це акарацид із помірною токсичністю для теплокровних тварин та людини (3-й клас). Має високу акарицидну активність і швидко розпадається на метаболіти в довкіллі. Для лікування бджіл достатньо дуже низьких терапевтичних доз. При чіткому дотриманні рекомендацій із застосування загибель бджіл повністю виключена.
Переваги препарату Аміпін:
- не розчиняється у жирах;
- не накопичується у сотах;
- швидко розпадається в кислому середовищі;
- не виявляється у меді та воску.
Як використовувати Аміпін?
Препарат застосовують після закінчення основного медозбору в період наявності мінімального пчелиного розплоду.
Аміпін використовують у вигляді водної емульсії, яку готують безпосередньо перед застосуванням, змішуючи 1 мл препарату з 2 л питної води.
Обробку бджіл проводять шляхом дрібнодисперсного розпилення шприцем — у кожний міжстільниковий простір вулика розбризкують по 10 мл емульсії.
Процедуру проводять двічі з інтервалом 7 днів. У разі виявлення кліщів Varroa під час ревізії, яку проводять перед постановкою сімей на зимівлю, неблагополучні сім’ї обробляють одноразово. Допускається вибіркова обробка вражених кліщами Varroa бджолосімей, виявлених у результаті головної весняної ревізії пасіки після першого обльоту бджіл.
Проте слід зазначити, що при таких обробках можлива загибель бджіл. Це пов’язано з неблагополучною екологічною ситуацією та зниженням імунітету у бджіл, а також ймовірністю прихованого перебігу у них інших захворювань. Тому перед масовою обробкою всієї пасіки необхідно перевірити препарат на ефективність та безпечність на 1–2 сім’ях. Наглядати за ними 1–2 дні і, якщо все нормально, приступити до масової обробки.
Для більш ефективної дії препарату та недопущення розвитку резистентності у кліща бажано проводити ротацію амітразу з іншими діючими речовинами під час літньої та осінньої обробки. У червні рекомендовано проводити обробку засобами на основі щавлевої, мурашиної або молочної кислоти, тимолу, флуметрину, кумафосу, тауфлуволінату тощо, тому можна застосувати гель для вуликів Апіхелс (містити тимол, ментол, евкаліптову олію). Наприкінці літа, після закінчення медозбору можна використати синтетичний піретроїд Варостоп на основі флуметрину.
Боротьба з кліщами осенью є головним фактором успішної зимівлі та виживання медоносних бджіл. Моніторинг рівня ураження кліщем та чергування акарицидних засобів допомагають ефективно боротися зі шкідниками та не допускати розвитку у них стійкості до хімічних речовин
Відгуки
Відгуків немає, поки що.